Staffing

Name Position
Robin Warren Executive Head Teacher
Terry Corpe Head of School (SLT)
Lucinda Collins Deputy Head Teacher, Years 2 & 3 Phase Lead, Inclusion Lead (SLT)
Jennifer Roberts Assistant Head, Assessment, Teaching & Learning Lead (SLT)
Peter Hamlin Assistant Head, Year 1, R & N Phase Lead and Forest School Lead (SLT)
Barry Kimpton Site Manager
Salma Ali SENCo (SMT)
Troy Utz Federation Specialist Teacher
Jenni Bird Federation Pastoral Care and Learning Mentor Lead (SLT)
Isabel Oliveira Nursery Teacher, SEAL/PHSE Lead
Emmanuel Lamy (Reception) Blue Class Teacher
Jane Owusu (Reception) Red Class Teacher
Asma Begum 1B Class Teacher
Sian Maciver 1M Class Teacher, Curriculum & Humanities Lead (SMT)
Sanela Cosovic 2COS Class Teacher
Roona Chowdhury 2C Class Teacher, Literacy Lead (SMT)
Lima Khanom 3K Class Teacher
Sophia Coppen 3C Class Teacher
Syreeta Stabana 4S Class Teacher, Science Lead (SMT)
Alan Lyne 4L Class Teacher
Carlos Palero 5P Class Teacher
Keira Bowes 5B Class Teacher
Hannah Say 6S Class Teacher, Creative & Modern Foreign Language Lead
Joel Power 6P Class Teacher, Maths Lead and Years 5 & 6 Phase Lead
Laurion Burrow Teacher
Suhena Islam Teacher
Trevor Conner Music Teacher
Keith Clarke PE Coach, Federation Sports Lead
Adolfo Arribas Spanish Teacher
Helen Campbell Lead Learning Mentor
Kemi Ehighbochie Learning Support Assistant
Jan Moncur Learning Support Assistant
Nazan Turkmenoglu Learning Support Assistant
Teresa O’Mahoney Learning Support Assistant
Sheila Smith Learning Support Assistant
Cheryl Clark Learning Support Assistant
Rowan Tidey Learning Support Assistant
Rafia Jalil Learning Support Assistant
Kathy Kimpton Learning Support Assistant
Michelle Hazelwood Learning Support Assistant
Ruth Aslan Learning Support Assistant
Carla Bakal Learning Support Assistant
Sabera Rashid Learning Support Assistant
Giovanna Isherwood Learning Support Assistant
Soulla Philicratis Learning Support Assistant
Marion Coules Learning Support Assistant
Vicky Dunne Learning Support Assistant
Hafsa Begum Learning Support Assistant
Hulya Palas Learning Support Assistant
Jatin Shamji Federation Business Manager (SLT)
Denise Couldridge HR & Admin Manager
Kandi Cox Administrative Officer
Lisa-Marie Jackson Administrative Assistant
Aleksandra Krause Federation Head Chef and Catering Manager
Linda Lewis Cook Supervisor
Katy Kuszny Cook
Kelly Olivarez Kitchen Assistant
Vincente Alvarez Briceno Kitchen Assistant